Сложност на правилата Лесни (до 10 минути)
Каталожен номер 1490
Размер на опаковката 33.5 x 23 x 3.5 cm
Trefl

Описание

Светкавицата Маккуин, Джаксън Сторм, Круз Рамирез и Матю, едни от любимите герои от Колите 3, влизат в състезанието Pinston Cup със страхотна състезателна игра от Trefl. Как ще завърши този път то, зависи от теб. Но внимавай! По пътя те очакват препятствия, които могат да те забавят и да се опитат да ти попречат да спечелиш купата.

Пистата на състезанието Pinston е изработена по изключително интересен начин. За да я сглобите, ще трябва да закрепите елементите в самата кутия на играта. Стоп боксовете се поставят на две от страните на кутията. В тях играчите могат да пълнят своите резервоари, когато горивото свършва, както и да подменят своите гуми. Останалите ресурси се намират в 24-те жетона, а те са 5 вида:

• Първо място – достигаш мигновено до първия играч;
  • Още по-бърз – хвърляш зарчето втори път;
  • Занасяне – връщаш се назад;
  • Неочакван провал – отиваш в бокса;
  • Съдбата обича смелите – защита, с която ще издържиш по дълго без да влизаш в бокса.

Преди да започнат играта, жетоните трябва да бъдат разбъркани и поставени с лицето надолу отстрани на кутията. Само 6 от тях, на случаен принцип, отиват обърнати нагоре върху пистата. Хубавото е, че във всяка игра, различни жетони могат да бъдат поставяни на обозначените места, Така всеки път състезанието ще бъде вълнуващо и интересно.

Надпреварата се състои от 3 обиколки. Който пръв премине финалната линия, като през това време е събрал 4-те медала, печели играта! Кой ще бъде на второ, трето и четвърто мясото? Играта продължава докато и последният играч не завърши състезанието за купата Piston!